FIT MAMA

❤️ Moja metamorfoza po ciąży- część 1
❤️ Moja metamorfoza po ciąży- część 2
❤️ Moja metamorfoza po ciąży- część 3
❤️ Jeszcze wiele pracy przede mną!

W szkole nie znosiłam zajęć z wychowania fizycznego. Albo przez 40 minut robiliśmy jakieś niczym niepołączone ze sobą ćwiczenia, albo dostawaliśmy piłkę i mieliśmy grać w siatkówkę (do tej pory mam uraz ;) ). Nie sądziłam też, że kiedykolwiek zacznę z własnej nieprzymuszonej woli wykonywać jakieś ćwiczenia w domowych pieleszach. Pojawienie się dziecka jednak dużo zmieniło!
Całą ciążę słuchałam marudzenia innych mama, jak i otoczenia, jak to ciężko wrócić do formy sprzed ciąży, że to tak nie idzie, że po co, że na co, że dodatkowe kilogramy zostaną mi do końca życia. Pomyślałam "Ja Wam pokażę!" i, pomimo wzlotów i upadków, myślę, że już po części wypełniłam swój niecny plan.

Waga przed zajściem w ciążę: 70 kg
Waga w dniu porodu (25 marca 2013 r.): 98, 5 kg
W ciąży przytyłam: 28,5 kg

18 września 2013 r. (w niecałe pół roku!) wróciłam do wagi 70 kg, a w efekcie "zeszłam" do 65 kg. Zamiast rozmiaru 42 noszę teraz 38. Pozbyłam się cellulitu. Chociaż nadal mam luźniejszą skórę na brzuchu, która jeszcze się nie wchłonęła, pracuję nad nią. Nie wstydzę się rozstępów!

❤️ O moich rozstępach słów kilka

ĆWICZYŁAM/ ĆWICZĘ Z:
# SKALPEL EWY CHODAKOWSKIEJ (dostępny na YT)
Zaczęłam 6 tyg po porodzie, a pierwsze efekty widziałam już tydzień po rozpoczęciu treningów. Świetnie działał na moje nogi i uda, pomógł mi pozbyć się większości kilogramów i centymetrów po ciąży. Ćwiczyłam 6 dni w tygodniu.
# MEL B (dostępna na YT)
ABS, brzuch, pośladki. Bardzo fajne ćwiczenia, które zajmują nam do 15 minut, a dają świetne efekty. Często jak nie miałam chęci na cały SKALPEL wykonywałam ćwiczenia MEL.
# TRENINGI DOSTĘPNE NA YT
Wybierałam co wpadło mi w łapki, która trenerka mi się spodobała, co wydawało mi się ciekawe.
# A6W
Udało mi się dojść do 22 dnia (niestety...), ale po 2 tygodniach widziałam już duże efekty.

ODŻYWIANIE
Moja dieta bardzo się zmieniła. Przez rok karmiłam piersią więc starałam się by była zróżnicowana i zdrowa, czasami jednak popełniałam małe i większe grzeszki. Zawsze moją główną zmorą było podjadanie. Teraz to ograniczam. Staram się jeść dużo warzyw i owoców, kaszy i ryżu. Uważnie oglądam co jem i nie kupuję w sklepie zbędnego jedzenia, słodyczy. Jeśli chodzi o mięso, to w naszym domu rządzi kurczak, ograniczyłam też pieczywo. Staram się nie objadać i by nie czuć się przejedzoną. Sama gotuję, nawet jeśli wymaga to zrobienie czasu dwóch wersji obiadu- dla mnie i dla męża ;)


MOJE WYMIARY (3 maja 2014 r.)
RAMIĘ: 26 cm
UDO: 54 cm
ŁYDKA: 38 cm
BIODRA: 100 cm
BRZUCH: 92 cm
TALIA: 78 cm
KLATKA PIERSIOWA: 90 cm
WAGA: 70 kg

14 maja 2014 r.

Z dniem 5 maja br. rozpoczęłam treningi cardio z MEL B dołączając do tego ćwiczenia różne ćwiczenia na brzuch. Odstawiłam też ziemniaki i białe pieczywo. Wprowadziłam do diety kaszę, ryż, gotowana pierś z kurczaka. Dzień rozpoczynam serkiem wiejskim z dodatkiem banana i grejpfruta, staram się jeść max. 5 posiłków dziennie. Jeśli czuję lekki głód staram się go zaspokoić jogurtem lub owocem. Słodycze zamieniłam na parę kostek gorzkiej czekolady. Od wczoraj zaś ćwiczę, ułożony przez siebie, zestaw XHIT (TU ZNAJDZIECIE ICH KANAŁ YT) na brzuch, boczki, talię i nogi. Po 9 dniach waga pokazała -1,5 kg! :)

2 komentarze:

  1. Widzę że kolejna niesamowita FitMama! Brawo! Pozdrawiam Cię gorąco :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Może aktualizacja po roku? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń